Mekanik Boru Tesisat Yalıtımı

Mekanik Boru Tesisat Yalıtımı

20 Nisan 2022

Tesisat yalıtımı binalarda enerji tasarrufunda önemli bir etkendir. Özellikle binaların ısıtılmayan bölümlerinden geçen tesisatın ve vanaların yalıtımı yapıldığı takdirde enerji tasarrufu tahminlerimizden çok daha verimli bir noktaya taşıyabilmektedir. Bu sebeple tesisatı oluşturan, boruların, tankların, depoların, klima kanallarının, vana ve armatürlerin, içerisinden geçen akışkanın sıcak ya da soğuk oluşuna göre uygun yalıtım malzemeleri ile yalıtılması gerekmektedir.

Tesisat yalıtımı yine diğer tüm yalıtım kalemlerinde olduğu gibi binalarda gözümüzün gördüğü alanların dışında gerçekleştiği için doğru ürün ve doğru detay tespiti kolay yapılamamaktadır. Ancak tesisat yalıtımı diğer yalıtım kalemlerine göre sonuç çıktısı çok daha kolay tespit edilebilmektedir. Isı kayıp ve kazançları çok hızla gözlemlenebildiği için tesisat yalıtımının verimliliği hemen hissedilebilmektedir.

HAYDAR BOZ YALITIM olarak ısı, ses, yangın ve su yalıtımı yaparken tesisat yalıtımında da sektöründe söz sahibidir. Bu disiplinde birçok mekanik firması ile çözüm ortağı olan HAYDAR BOZ, ülkemizin en önemli tesislerinde tesisat yalıtımı konusunda da çalışmaktadır.

Hepimizin büyük bir hevesle beklediği, ülkemizi heyecanlandıran projelerin başında gelen ilk yerli otomobil fabrikamız TOGG’un tesisat yalıtımında yine HAYDAR BOZ YALITIM imzası yatıyor. TOGG’un tesisat yalıtımlarında kullanılacak ürünleri mekanik firması ile birlikte seçen ve tedarik eden HAYDAR BOZ YALITIM, tesis verimliliğinin de önemli bir oyuncusu olduğunu gösterdi.