Hakkımızda

Hakkımızda

Hakkımızda

1953 yılında Uşak ilinin Karahallı ilçesinde, kurucumuz Haydar BOZ tarafından temelleri atılan şirketimiz; 70 yılı aşkın süredir ‘YALITIM’ konusunda faaliyet göstermektedir. Kurulduğu günlerde şirketimizin ilgi alanı o dönemde su yalıtımının en önemli malzemesi olan ‘ Pamuklu Kanaviçe ’ üretimi olmakla beraber,  kurucumuzun yenilikçi ve araştırmacı kişiliği sayesinde ürün yelpazemiz  hızla büyümüştür. Piyasa koşullarının zorlaması ve artan talep 1955 yılında Ankara’ya yerleşimi beraberinde getirmiştir. 1960’lara gelindiğinde sektördeki teknolojik gelişmelerin paralelinde alınan T.P.A.O bayiliği ile su yalıtımının  diğer önemli malzemesi  ‘asfalt ’ , Cam Elyaf A.Ş ve İzocam bayilikleri ile de ses ve ısı yalıtım malzemelerinin  ticaret ve uygulamasına başlanmıştır.

Kurucumuzdan gelen atılımcı yapımız, bizi piyasanın ihtiyaç duyduğu bazı malzemeleri üretmeye ve üretimin ekonomik olmadığı  bazı malzemeleri ise ithal etmeye zorlamıştır. O tarihlerde  çok az firma tarafından üretilebilen EPS polistiren köpük , bitümlü kartonlar, cam tülleri , hazır mastik asfalt , kauçuk esaslı derz dolgusu gibi malzemelerin imalatı ve yapılan ithalatlar yoluyla maliyetlerin  düşürülmesi sağlanmıştır. Ülkemizde yeni yeni oluşmaya başlayan  ‘ yalıtım bilincinin gelişmesi ve tedarik maliyetlerimizin  azalması sayesinde YALITIM sektöründe önemli bir yer edinmemizin önü açılmıştır. Bayiliğini yaptığımızı İzocam (Taşyünü, Xps, Kauçuk), Ode Bitümlü Su Yalıtım Membranları, Mapei Yapı Kimyasalları, Delta Dörken Drenaj ve Koruma Levhaları, Clever Polimer, Fischer Fire Stop, Technoplan ( PVC, TPO), Kalekim, Uks Membran, Armacell (Oneflex, Armaflex) firmaları ile çalışmalarımız devam etmektedir. 71 yıllık tecrübesini 2020’li yıllara taşıyan firmamız, tüm olumsuz piyasa ve haksız rekabet koşullarına rağmen, ülkemizin en önemli sorunlarından biri olan ve her yıl bir ‘ nükleer santral ’ bedelinin sokağa atılmasına neden olan VERİMSİZ ENERJİ KULLANMA olayına son vermeye yönelik çabalardan oluşan YALITIM sektörüne, maddi ve istihdam katkısı yapmaya gelecek yıllarda da devam edecektir.

1982 yılında yönetimi devir alan ikinci kuşak yöneticilerimiz, yurt ekonomisine katkıyı artırmak ve firmamızın, her geçen gün modernize olan ticaret ortamında daha sağlıklı, daha güçlü ve daha teknolojik olarak yerini korumasını sağlamışlardır ve firmamızı üçüncü kuşağa hazırlamışlardır. Güçlü köklerin üzerine yenilikçi bakış açısı ile 2015 yılından itibaren üçüncü kuşağa kademeli geçiş tamamlanmaya başlamıştır.

Yeni jenerasyonun, ilkelerimizden ödün vermeden 100.şeref yılımıza kavuşmamızı sağlayacağına güvenimiz tamdır.

Geçmişten günümüze taşıdığımız deneyimlerimiz, genç ve dinamik kadromuzla , önümüzdeki yıllarda da sektörün lider firmalarından  biri olarak karşınızda kalmayı  bir görev olarak  kabul etmekteyiz.