EPOKSİ ZEMİN SİSTEMLERİ

EPOKSİ ZEMİN SİSTEMLERİ

EPOKSİ ZEMİN SİSTEMLERİ

Epoksi Zemin Kaplama Nedir?

Epoksi zemin kaplama, günümüzde fazlasıyla tercih edilen bir yapı malzemesidir.

Epoksi, termosetler grubundan yapıştırıcı bir kimyasal reçinedir. Epoksi reçine, sahip olduğu olumlu özellikleri sayesinde geçirimsizlik konusunda  en iyi kimyasal zemin kaplamasıdır. Epoksi, epoksi reçinesi ve bir kürlenme ajanından meydana gelir ve zamanla özelliklerini kaybetmez.

Özellikle epoksi zeminler dışardan gelebilecek her türlü kimyasal çözücü ve fiziksel darbelere karşı dayanıklılık sağladığından, uzun yıllar boyunca kullanılabilme özelliği vardır. Bir epoksi zemin kaplamasının ömrü yaklaşık olarak 25 yıldır. Bu sayede tüketiciler bazında tasarruf sağlar.

 

15.190.1014 Pozu Tarifi Yapım Şartları ve Ölçüsü 2,5 mm kalınlıkta self leveling Epoksi esaslı zemin kaplaması yapılması

Self leveling epoksi kaplama kendinden yayılan, belli bir kalınlık oluşturan ve pürüzsüz bir görünüm sunan bir zemin kaplama çeşididir. Self leveling uygulanmış zeminlerde düz ve parlak bir görünüm oluşmakla beraber anti bakteriyel özellik sağlanmış olur. Self leveling epoksi zemin uygulaması kimyasal içerikli bir uygulama olduğu için çok hızlı bir şekilde uygulanabilir bir yapısı vardır. 

Epoksi boya, içeriği itibari ile kimyasal bir reçinedir. Kuruması gerçekleştikten sonra gerek fiziksel gerek kimyasal tüm etkilere karşı dayanıklı bir hale dönüşür. Epoksi boya çoğunlukla kullanım yeri zemin kaplama işlemlerindedir. Masa, zemin ve dekorasyon araçlarında sık sık kullanılır.

 

Fiyat teklifi almak için

haydarboz@haydarboz.com.tr