ONARIM GÜÇLENDİRME

ONARIM GÜÇLENDİRME

ONARIM GÜÇLENDİRME

Binalarda güçlendirme özel ve önemli bir konu olmakla birlikte, işlem esansında kullanılacak malzemede de uzmanlık gerekir.

Kullanım amacı değişen binalarda, yönetmelik değişikliklerinde, beton ya da donatı zafiyetinde, yetersiz yanal rijitlikte ya da hasar durumunda güçlendirme olmazsa olmaz uygulamadır. Böylesi bir durumda en doğru çözüm güçlendirme yapmaktır.

MAPEİ MapeWrap sistem ile güçlendirme yapmak çok daha etkin bir çözümdür. Muadillerine göre hızlı ve kolay uygulanan MapeWrap, diğer güçlendirme sistemlerine göre çok daha hafiftir. Yüksek mekanik mukavemet değerlerine sahip olan bu ürün, korozyon önleyici özelliklere sahip olmakla birlikte uzun süreli sağlamlığı da garantilemektedir.

Kirişlerde eğilme ve kesme, kolonlarda  kesme ve sargılama mukavemeti arttırma işlemlerinde güvenle kullanılan MapeWrap; mantolama güçlendirilmesinde de oldukça başarılı sonuçlar vermektedir.

Uluslararası sertifikalara sahip olan MAPEİ MapeWrap; HAYDAR BOZ YALITIM’ın gerek yurt içinde gerekse de yurt dışında güvenle satışını yaptığı güçlendirme sistemlerinin başında gelmektedir.