İzocam (Taşyünü, Camyünü, XPS, Kauçuk, EPS)

İzocam (Taşyünü, Camyünü, XPS, Kauçuk, EPS)

İzocam (Taşyünü, Camyünü, XPS, Kauçuk, EPS)

İzocam, kurulduğu 1965 yılından itibaren yalıtım sektöründe lider pozisyonunu korumaktadır. Türkiye yalıtım sektörünün öncüsü İzocam A.Ş.´nin Gebze´de kurulan ilk fabrikası 1967 yılında camyünü üretimine başlayarak faaliyete geçmiştir. 1986 yılında Tarsus´ta ikinci bir camyünü fabrikası kurulmuş, 1992 yılında kapasitesi iki katına çıkartılmıştır. Tarsus´taki fabrikanın camyünü kapasitesinin artırılması sayesinde; Gebze tesisinde camyünü üretimi 1993 yılında taşyününe çevrilmiştir. Halen; camyünü tesisinde 55 bin ton/yıl, taşyünü tesisinde ise 75 bin ton/yıl olmak üzere toplam 130.000 ton/yıl kapasite mineral yün üretimi yapılmaktadır. Camyünü üretimi Saint-Göbain Isover Fransa lisansı ve Tel prosesi ile, taşyünü üretimi ise Saint-Göbain Isover G+H Ag Almanya lisansı ve Sillan prosesi ile sürdürülmektedir. İzocam 1982 yılında Gebze´de kurulan tesisinde İzopor markasıyla genleştirilmiş (ekspande) polistiren (EPS) üretimine başlamıştır.

Toplam kapasite 6.000 ton/yıl´dir. Haddelenmiş (ekstrude) polistiren (XPS) üretimine 1995 yılında Gebze´deki tesislerinde Foamboard markasıyla yılda 90.000 m3 kapasite ile başlayan İzocam, bugün Gebkim Tesislerinde 560.000 m3/yıl, Tarsus Tesislerinde 160.000 m3/yıl olmak üzere toplam 720.000 m³/yıl olan kurulu üretim kapasitesi ile liderdir.

İzocam; 2000 yılında 500 ton/yıl kapasiteli Eskişehir tesisinde İzocamflex markalı elastometrik kauçuk kopuk ürünlerin üretimine başlamıştır. Tesisin şu anki kapasitesi 4.500 ton/yıl´dir. İzocam´ın Eskişehir tesislerinde ayrıca 700 ton/yıl kapasite ile İzocam Peflex markalı polietilen yalıtım ürünleri de üretilmektedir. 1966 yılında Koç Topluluğu bünyesinde kurulan ve 2005 yılında İzocam´ın bünyesine dahil olan Tekiz Tesisleri´nde ise, İzocam Tekiz markası altında Taşyünu Panel, Trapez ve Poliüretan Panel çatı - cephe kaplamaları ile Soğuk Depo Paneli ürünleri çeşitli özelliklerde, istenilen renk ve boya tipinde üretilmektedir. Tekiz Tesisi yıllık 4.000.000 m2 panel ve 3.000.0000 m2 saç işleme kapasitesine sahiptir. Geliştirdiği Tekiz ürünleri ile birçok alanda yangın dayanım sertifikası almaya hak kazanmıştır. Tekiz Taşyünu Yalıtımlı Panel, bütünlük ve yalıtım kriterlerinde 60 dakika yangın dayanımlı (Eİ60), bütünlük kriterlerinde ise (E120) yangın dayanımlı panel sertifikası bulunmaktadır. Bunun yanı sıra 10 cm kalınlıktaki Taşyunu Çatı Panel taşıma, bütünlük ve yalıtım kriterlerinde 120 dakika yangın dayanımlı (REİ120) panel sertifikasına sahiptir.

İzocam, yalıtım malzemelerinin yanı sıra İzocam Manto ürünleri ile sıvalı dış cephe sektörüne yönelik çözümler de sunmaktadır. 2011 yılında işletmeye aldığı Gebkim Tesislerinde İzocam, Foamboard (XPS), İzopor (EPS) ve İzocam Tekiz Yalıtımlı Panel ve Tarpez üretimlerini bir araya toplamıştır. Yüksek teknolojisiyle imal ettiği uluslararası standartlardaki tüm ürünlerini ihraç eden ve ülkemize önemli döviz girdisi sağlayan İzocam; başta Balkanlar, Birleşik Devletler Topluluğu, Türki Cumhuriyetler, Ortadoğu, Afrika´da bulunan 46 ülkeye ihracat yapmaktadır. Bugün ülkemizde sıcağa, soğuğa, sese, yangına ve suya karşı koruma sağlayan geniş ürün yelpazesi ve teknik danışmanlık hizmetleriyle yalıtım sektörünün lider şirketidir. Küreselleşen dünya standartlarına uygun olarak global değerlerin talep ve beklentilerini zamanında ve çevreci bir yaklaşımla karşılamaktadır.

 İzocam, ISO 9001 Kalite Güvence Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, OHSAS 18001 İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Sistemi´ni tesislerinde uygulamaktadır. İzocam ürünleri, Uluslararası Yapı Malzeme Yönetmeliği'nin 6. maddesine göre; "ürünün yönetmelikte belirtilen temel gerekleri karşılamasına imkan veren malzeme" anlamına gelen CE işareti ile piyasaya arz edilmektedir. Aynı zamanda mineral yünler; taşyünü ve camyünü için sadece bio ürün kategorisine verilen EUCEB sertifikasına sahiptir. İzocam’ın ürünleri Türk Standart Enstitüsü (TSE) kriterlerine de uygun üretilmektedir. Çatı Şiltesi ve Rulopan ürünlerimiz AB ülkesinin ulusal emisyon limitlerine uygunluk belgesi olan Eurofins Gold belgesine sahiptir.

Sektörünün lideri ve ülkesinin önemli değeri olan İzocam ile yarım asırlık iş ortaklığı olan Haydar Boz, İzocam tarihinde de kıymetli bir yer tutmaktadır. Her yıl düzenlenen etkinliklerinde Haydar Boz, ödülsüz dönmemektedir. Bu kuvvetli dirsek temasının altında her iki firmanın kaliteye verdiği önem yatmaktadır.

Ürün Grupları

İzocam Çatı Yalıtımı: Çatı Şiltesi, Endüstriyel Bina Levhası, Foamboard, Teras Çatı Levhası

İzocam Duvar Yalıtımı: Mineral Ara Bölme Levhası, Mineral Cephe Levhası, Endüstriyel Bina Levhası, Dış Cephe Levhası, Manto Taş yünü, Manto İzopor Plus, Duvar Levhası, Kalibel, Foamboard ve Ara Bölme Levhası

İzocam Döşeme Yalıtımı: İzocam PE Flex Parke Altı, Foamboard, Yüzer Döşeme Levhası, Foamboard Parke Altı

İzocam Tesisat Yalıtımı: Prefabrik Klima Kanalı, Taşyünü Klima Levhası, Optiflex Levha, Optiflex Boru, Klima Levhası, Klima Şiltesi, Vana Ceketi

İzocam Sanayi Yalıtımı: Sanayi Levhası, Taşyünü Prefabrik Boru, Sanayi Şiltesi

 

Fiyat teklifi almak için

haydarboz@haydarboz.com.tr