Mapei Yapı Kimyasalları

Mapei Yapı Kimyasalları

Mapei Yapı Kimyasalları

Kökleri 1937 yılı İtalyası'na dayanan Mapei, şirket evrimini o yılların global gelişmeleri ve savaş psikoljisi ile başlatır. 

Öncelikle Fransız bir firmanın boyalarına rakip bir ürün ile ticari hayata merhaba diyen Mapei; bu konuda oldukça geniş bir ürün gamına ulaşır. Savaş koşullarında oldukça zorlu bir süreçten geçen Mapei, savaş sonrası İtalya'nın şekillenmesinde önemli bir rol oynar. Aniden genişleyen bu pazar ve hızla artan ihtiyaçlar Mapei için doğal ve zengin bir ar-ge alanı olur. 

1960'lara geldiğimizde gelişen İtalyan ekonomisine bağlı olarak; seramik yapıştırıcılarında ve hızlı yapıştırıcılarda çığır açan buluşlara imza atan Mapei, sektörün lokomotifi olmayı başardı. 1970'li yıllarda ise uygun maliyetli çimento yapıştırıcısında çığır açmayı başardı.70'lerin sonu 80'lerin başında uluslararası arenaya açılan Mapei, burada da dişli bir rakip olduğunu gösterdi.

1990'lara geldiğimizde Mapei; artık devler sikletine yön veren isim oldu. Hızlı çözüm getiren, inşaatlarda devrim yaratan yeni ürünleri ile Ar- ge yatırımlarının önemini gösterdi. 2000'li yıllarda sosyal sorunmluluk projeleri ile de adından bahsettiren Mapei, spora önemli katkılarda bulundu. 2010'lu yıllarda yaptığı evlilikler ile büyüklüğünün doruklarına ulaşan Mapei, Türkiye'de kendisine partner olarak Haydar Boz'u seçti.

Ülkemizin önemli projelerinde birlikte çözüm ortaklığı yapan Mapei, kalite politikası ile de öncü olmaya devam etmektedir.