MENZEL Yapı Kimyasalları

MENZEL Yapı Kimyasalları

MENZEL Yapı Kimyasalları

 

 

Menzel, yapı kimyasalları sektöründe ilkelerini her zaman önde tutarak yenilikçiliğin, güvenirliliğin ve sürekliliğin temsilcisi olmuş Alchimica’ nın Türkiye’deki ortak kuruluşudur.

İleri teknolojideki yeni jenerasyon yapı kimyasallarının Türkiye’deki öncüsü olan Menzel, Alchimica’ nın kapsamlı Ar-Ge çalışmaları ve yatırımlarıyla dayanıklılık, uzun kullanım ömrü, uygulama kolaylığı ve kalite açısından inşaat ve sanayi sektöründe en ideal çözümleri sunmaktadır.

35 yıldan bu yana sektöre yönelik yapı kimyasallarının araştırma ve geliştirmesini üstlenen Menzel, bir ve iki bileşenli poliüretan su yalıtım sistemleri üzerine uzmanlaşmış ve her tip yüzeyin korunması ve yalıtılması için çok geniş yelpazede ürünler geliştirmiştir.

Kalite sistemi ISO 9001 ve Çevre Yönetim Sistemi ISO 14001 onaylı ürünlerimizin yüksek performansları, teknik uygunluk standartları doğrultusunda Avrupa Birliği ve İngiltere tarafından tescil edilmiş bulunmaktadır. Özellikle, ürün yelpazesinde öne çıkan markalardan poliüretan esaslı HYPERDESMO likit su yalıtım membranı, 25 yıllık kullanım ömrü ile aldığı CE (EOTA Onaylı) ve BBA sertifikaları ile alanında dünya çapında kabul görmüş önde gelen bir malzemedir.

İnsan ve çevre sağlığına uygun malzemeler üretmeyi de ilke edinmiş olan Menzel’in özellikle “Yeşil Ürünler” kategorisindeki su bazlı, solventsiz AQUASMART serisi, öncü nitelikteki özellikleri ve avantajlarıyla, yine alanında ilklere imza atan sistemler arasındadır.

Üretim zincirinde, yalıtım amaçlı likit membranların haricinde, yine poliüretan esaslı HYPERSEAL marka derz ve dilatasyon dolgu yalıtım macunları ve bunun yanında astarlar, kürlendiriciler, son kat koruyucular ve endüstriyel püskürtme kaplamalar gibi farklı işlev ve koşullara yönelik çok yönlü sistem seçenekleri yer almaktadır.

Bu sistemler, endüstriyel zeminler, havaalanı pistleri, metro, aç-kapa tüneller, otoyollar, köprü, enerji santralleri, soğuk hava depoları, içme suyu tankları, pis su ve kimyasal arıtma sistemleri, temel duvarları, çatı ve yeşil teras çatılar, yüzme havuzları ve tarihi binalar gibi çok geniş kapsamda uygulamalara olanak vermektedir.

 

Ürün Grupları

 

ACCELERATOR 3000A, AQUADUR,  AQUASMART-DUR,  AQUASMART-HYBRID, AQUASMART-PB,  AQUASMART- PU PRIMER 2K, AQUASMART PU-2K WATERPROOFING KIT, AQUASMART PU 2K PAINT, AQUASMART-TC 2K ELASTIC, AQUASMART-TC 2K POOL PROTECT, AQUASMART-TC 2K FLOOR PROTECT,  AQUASMART-THERMO, EPOXY RESIN-21-CLEAR, EPOXY RESIN-21-T, EPOXY RESIN-51-FLOORING, EPOXY RESIN-51-POOL, EXPANDABLE SEAL, GEODESMO-50, HYPERDESMO,  HYPERDESMO-D, HYPERDESMO-2K-W,  HYPERDESMO-300,  HYPERDESMO-815 (CLASSIC VERSION),  HYPERDESMO-ADY 500,  HYPERDESMO-ADY 610,  HYPERDESMO-A810, HYPERDESMO-ADY,  HYPERDESMO-ADY E,  HYPERDESMO- COLD CURE POLYUREA 2Κ, HYPERDESMO-D-2K,  HYPERDESMO-FR-KIT,  HYPERDESMO HAA,  HYPERDESMO-LV, HYPERDESMO-PB-1K FC,  HYPERDESMO-PB-1K,  HYPERDESMO PB 2K,  HYPERDESMO-PB-MONO, HYPERDESMO-POLYUREA-2K-HC, HYPERDESMO-S-WR, HYPERDESMO-T, HYPERFLOOR-2K, HYPERGLUE-TX40,  HYPERSEAL-25LMS, HYPERSEAL-2K-F,  HYPERSEAL-50-FCS,  HYPERSEAL-EXPERT-150S, MICROSEALER-50, PRIMER-T, Primer PVC,  Primer TPO,  PU FINISH MATTE, RUBBER BINDER-M20, UNIVERSAL PRIMER-2K-4060,  WATERFOAM-1K-LV, WATERFOAM-FHF

 

Fiyat teklifi almak için

haydarboz@haydarboz.com.tr