Sim Standart Membran

Sim Standart Membran

Sim Standart Membran

STANDART Membran İzolasyon ve Yapı Materyalleri A.Ş. 2001 yılında, sahip olduğu kalite anlayışı ile polimer bitüm esaslı su yalıtım örtüleri ve bitüm esaslı çatı örtüleri üretmek üzere, İstanbul – Silivri’de kurulmuştur.

Kurulduğu yıl itibariyle farklı iklim şartlarına uyum sağlayacak, Penguen, Panda ve Fok marka polimer bitümlü su yalıtım örtülerinin üretime başlamıştır. Bugün sektörde bulunan her türlü bitümlü örtünün (elastomerik, plastomerik, doğal mineral kaplı, alüminyum folyo kaplı, bitki köklerine dayanıklı, deniz suyuna dayanıklı, kendinden yapışkanlı, vb.) üretimini yapmaktadır.

2007 yılında Sim Shingle markası ile APP katkılı shingle üretimine başlamıştır. Devam eden ar-ge çalışmaları neticesinde 2009 yılında 5 grup inovatif bitümlü örtüyü sektöre sunmuştur. Bu ürünler sektörde bulunmayan ilk kez Standart İzolasyon A.Ş. tarafından üretilen ürünler olmuştur.

Aynı dönemde Simself markası ile kendinden yapışkanlı bitüm bantlar ve kendinden yapışkanlı bitümlü membranların üretimine başlamıştır. Akabinde sektörde desenli membran olarak bilinen patentli ürünümüz SİM Quickshingle üretimine de başlamıştır. Bu ürünlerin yanı sıra, bitüm emülsiyonları, likit membranlar, bitüm esaslı çatı örtüleri, yalıtım koruyucu levhalar (Drenaj Plakası) ve su yalıtımı tamamlayıcı ürünleri gibi ürünlerle ürün gamını daha da zenginleştirmiştir.

2011 yılında 3.000.000 m² üretim kapasitesine sahip modern bir tesis olan Simplan Sentetik Örtü fabrikasını kurmuştur. Böylece Simplan markası ile PVC, TPO, HDPE, LDPE, ECB gibi sentetik örtülerin üretimine başlamıştır.

Ürün ve üretim kalitesi konusundaki hassasiyetini, TSE, CE, DIN, Broof vb. kalite belgeleri ile desteklemektedir. Ayrıca hizmet ve kurum kalitesine de önem gösteren Standart İzolasyon A.Ş. ISO 9001- 2015 kalite yönetim sistemi ile çalışmaktadır.

Standart Membran İzolasyon A.Ş. ürettiği ve pazarladığı ürünleri sektörde profesyonel olarak faaliyet gösteren firma ve bayilerle satışını gerçekleştirmeyi prensip edinmiştir. Yurtiçinde bölge müdürlükleri ve bayileri vasıtası ile tüketicisine hizmet vermektedir.

Dünyadaki gelişmeleri takip ederek, dünya ile entegre olarak, bugün dört kıtada birçok firmaya ihracat yapmakta ve yurt dışında yeni bayilikler oluşturmaktadır. Önümüzdeki yıllarda ihracatta ciddi hedefler ortaya koyarak bu alanda var olan başarısını arttırmaya devam edecektir.

 

Ürün Grupları

 

Bitümlü Su Yalıtım Örtüleri, Sim Proof Membran, Sim Quickshingle , Sim Shingle, Sim Self Membran, Sim Self Bantlar, Sim Plan PVC Su Yalıtım Örtüleri, Likit Ürünler