Tarihçe

Tarihçe

Tarihçe

1953 yılında Uşak İl'i Karahallı ilçesinde, Kurucumuz Haydar BOZ tarafından temelleri atılan şirketimiz, yarım asırdan fazla bir süredir "yalıtım" konusunda faaliyet göstermektedir. Kurulduğu günlerde şirketimizin ilgi alanı, o dönemde su yalıtımının en önemli malzemesi olan "Pamuklu Kaneviçe" üretimi olmakla beraber, Kurucumuzun yenilikçi kişiliği sayesinde ürün yelpazesi hızla büyümüştür.

Piyasa koşullarının zorlaması ve artan talep 1955 yılında Ankara'ya yerleşilmesini beraberinde getirmiştir. 1960'lara gelindiğinde sektördeki teknolojik gelişmelerin paralelinde alınan T.P.A.O. bayiliği ile su yalıtımının diğer önemli malzemesi "asfalt", Cam Elyaf AŞ ve İzocam AŞ bayilikleri ile de ses ve ısı yalıtım malzemelerinin ticaret ve uygulamasına başlanmıştır.

Kurucumuzdan gelen atılımcı yapımız, bizleri piyasanın ihtiyaç duyduğu bazı malzemeleri üretmeye ve üretiminin ekonomik olmadığı bazı malzemeleri ise ithal etmeye zorlamıştır. O tarihte çok az firma tarafından üretilebilen "Polistren köpük, bitümlü kartonlar, cam tülleri, hazır mastik asfalt, kauçuk esaslı derz dolgu" gibi malzemelerin imalatı ve yapılan ithalatlar yoluyla maliyetin düşürülmesi sağlanmıştır. Bu sayede ülkemizde yeni yeni oluşmaya başlayan "yalıtım bilinci"nin gelişmesinde büyük katkılarda bulunulmuştur.

Tüm bu çalışmalar, doğal olarak, gelişmekte olan yalıtım sektöründe önemli bir yer edinmemizi sağlamıştır.

Yarım asırı aşkın tecrübesini 2000'li yıllara taşıyan firmamız, 90'lı yılların başlarında olumsuz piyasa koşulları ve haksız rekabet gibi nedenlerle terk ettiği üretici kimliğine geri dönmeyi amaçlamaktadır. Doğal olarak ülkemizdeki yalıtım bilincinin yaygınlaştırılmasına ve sektörün yetişmiş personel probleminin çözümüne katkıda bulunmak yakın gelecek hedeflerimizin içindedir.

Geçmişten günümüze taşıdığımız deneyimlerimiz, genç ve dinamik kadromuzla sektörünün lider firmalarından birisi olarak karşınızda olmayı bir görev olarak kabul etmekteyiz.